Телефонуйте по будням з 915 до 2000

+38 067 415 86 89

Як об'єднати ванну з туалетом в квартирному будинку: рекомендації дизайнера

З'єднання туалету і ванни в один санвузол зустрічається у багатьох проектах, у тому числі і нашого бюро «ХАТА Design». Але і досі ми упевнені — єдино правильного шаблонного рішення не існує. У кожному конкретному випадку дизайнер пильно вивчає стартове планування квартири, звички людей, які в ній житимуть. В першу чергу ми намагаємося створити максимально зручне місце існування, тому зважуємо усе «за» і «проти» перепланування.

Поєднаний санвузол - фото 1

Переваги і можливі недоліки об'єднання санвузла

Об'єднавши туалет і ванну, особливо в хрущовці або панельному будинку, ми отримуємо набагато більше корисного простору, чим якщо це будуть два окремі приміщення, в сумі ті, що мають таку ж площу:

 • Залишаються тільки одні двері, на майданчик перед другою можна встановити пральну і сушарну машину, додаткову сантехніку, меблі. Вона не перешкодить переміщатися по санвузлу.
 • Немає зайвої перегородки — немає і перешкод для вибору комфортної ванни або установки просторої душової кабіни.
 • Якщо об'єднати ванну з туалетом, набагато простіше організувати обслуговування підведень води, каналізації.

Є переваги і у вартості подальшого ремонту. Демонтаж стіни в сумі коштує дешевше, ніж її обробка з двох сторін. Дверний блок також знадобиться один.

На перший погляд переваг дуже багато. Чому ж ми все ще замислюємося, чи варто об'єднувати туалет з ванною? Тут варто враховувати чинник комфорту для усіх мешканців квартири. Якщо сім'я велика, а санвузол один і його об'єднати, в «година пік» неминучі черги. Але із-за крихітної площі ванн в типових панельних квартирах старої забудови і особливо хрущовках поєднання виявляється єдиною можливістю наблизити житло до розумних стандартів.

Поєднаний санвузол - фото 2

Чи треба погоджувати з'єднання ванни і туалету?

У Україні діє Постанова Кабінету міністрів №406 від 7 червня 2017 року. Воно дозволяє не погоджувати перепланування, що припускають :

 • знос перегородки між туалетом і ванною, якщо вона не несе і в процесі демонтажу не зачіпається вентиляційний канал;
 • закладання або формування дверних отворів в стінах, що не є капітальними;
 • переміщення сантехнічних приладів або інженерного устаткування в межах приміщень, які призначені для їх установки.

Якщо ви вирішили об'єднати туалет з ванною, після чого санвузол залишається в колишніх межах і не зачіпаються загальні інженерні комунікації — все гаразд. У інших ситуаціях проектну документацію повинні схвалити відповідальні організації.

Правила для інших країн можуть відрізнятися. Фахівці «ХАТА Design» перед розробкою проекту обов'язково з'ясовують, чи можна об'єднати ванну з туалетом технічно і наскільки це складно оформити юридично.

Поєднаний санвузол - фото 3

Що треба врахувати при об'єднанні санвузла?

У ремонті поєднаного санвузла є ряд не дуже очевидних тонкощів:

 • Туалет і ванна відносяться до мокрих зон. Треба потурбуватися про гідроізоляцію, особливо в зоні шва від колишньої перегородки.
 • При розставлянні сантехніки на несподівано великому просторі необхідно особливо ретельно спроектувати каналізаційні сливи. Бажано, щоб їх протяжність до стояка не перевищувала півтора метри і дотримувався мінімальний ухил.
 • Простір перед унітазом повинен складати не менше 60 см, а ширина вільного майданчика для його установки — 70 см І краще, якщо він розташовуватиметься ближче до дверей в об'єднаний санвузол.
 • Якщо з'єднати туалет і ванну кімнату, буває можливо вмістити і повноцінну ванну, і душову кабіну. Таке рішення зручно в усіх відношеннях.
 • Проводка і освітлення після поєднання санвузла підлягають повній реконструкції. Знадобиться декілька сценаріїв світла, обов'язкове заземлення розеток і спеціальна електрофурнітура із захистом від попадання води.

Команда «ХАТА Design» потурбується про те, щоб після з'єднання туалету і ванни санвузол був крутим і зовні, і функціонально, і з технічної точки зору. Записуйтеся на нашу безкоштовну консультацію — так набагато простіше зрозуміти, чого ви хочете і як це можна утілити в життя.

Як створюється ремонт квартири?

Існує 7 простих кроків від заявки до ремонту!
Заявка із сайту
Зателефонуємо та безкоштовно проконсультуємо
Обмір приміщення та укладання договору
Проектування дизайну квартири (за бажанням клієнта)
Повний прорахунок кошторисів та всього ремонту
Ремонт та супровід
Здача проекту