Телефонуйте по будням з 915 до 2000

+38 067 415 86 89

Дизайн однушки: місія «вмістити все»

Талановитий дизайн однокімнатної квартири, навіть дуже маленької, перетворює обмежену площу на збалансоване середовище для життя. Що мається на увазі?

Комфорт визначається тим, чи здатний простір ненав'язливо і повною мірою задовольнити наші персональні повсякденні потреби. Це відноситься як до побуту, так і до культурно-емоційних аспектів. Комусь важливо мати місце для хобі або роботи, які у усіх різні. Інші гостро потребують самоти хоч на півгодини в день. З цієї точки зору важлива не кількість «квадратних метрів», а їх функціональність.

Тобто дизайн однокімнатної квартири — це тільки в малій частині про декор, зовнішньою «красивості». Основні сили спрямовані на створення планування і інтер'єру, здатних виконувати функції, що закладаються в них, і при цьому «зберігати обличчя» під натиском повсякденної експлуатації.

Якщо ми говоримо про 1 кімнатну квартиру для постійного проживання, то її дизайн-проект викликає найбільшу складність. У розпорядженні є занадто мало місце, на якому треба розмістити дуже багато речей — і не перетворити будинок на вічну неохайну комору.

Тому ми не рекомендуємо витрачати час на перегляд в інтернеті картинок 1001 ідеї для дизайну однокімнатної квартири, а починати планувати.

Вивірене планування однокімнатної квартири — обов'язкова база для подальшого проектування

Ми починаємо роботу над новим дизайном 1 кімнатної квартири із складання списку індивідуальних цілей проекту :

 • Для кого розробляється дизайн-проект? У сім'ї з дитиною, студента, пари в похилих роках будуть різні потреби.
 • Що треба обов'язково, що дуже бажано, а від чого можна відмовитися? Складається детальний список з розставлянням пріоритету. Наприклад, людині, не мислячій своє життя без велосипеда, його треба десь зберігати. А фанат кулінарних експериментів не готовий пожертвувати функціональністю кухні. В той же час заміна ванни на душову кабіну не відчуватиметься дуже гостро, особливо якщо це дозволить розмістити повноцінну пральну і сушарну машини.
 • Який є бюджет на ремонт? Щоб реалізувати дизайн однушки, потрібні гроші. І краще, якщо їх виявиться досить, інакше ремонт зависне на півдорозі.

Така анкета разом з точним плануванням однокімнатної квартири в масштабі стає відправною точкою. На ній промальовувалися основні маршрути пересування, робиться розставляння меблів, вбудованих систем зберігання, побутової техніки. Опрацьовуються варіанти комфортнішого перепланування і зонування.

Дуже важливо при роботі з маленькою однокімнатною квартирою бачити увесь дизайн цілісно. Немає окремої кімнати, кухні, ванни, коридору — цей пов'язаний наскрізною функціональністю простір, хай і з перегородками.

Дизайн однушки фото 1

Дизайн однокімнатної квартири нерозривно пов'язаний з інженерними системами

Коли точно відомо, що і де знаходитиметься, приходить черга електрики, сантехніки, опалювання і інших комунікацій. Кожна система — це окремий проект. У «ХАТА Design» його виконують профільні інженери.

  1. Електрика і освітлення
   Тут головне правило — краще більше, чим менше. Зайва розетка не створює проблем. Але відсутність потрібної або незручне розташування вимикача ви кожного разу відчуватимете з безпорадним обуренням. Складаючи проект по розводці електричних кабелів, слід передбачити:
   • розетки для усіх побутових приладів з підведенням індивідуального дроту до потужних споживачів;
   • вимикачі, у тому числі прохідні (коли два окремі вимикачі управляють однією групою освітлення) — наприклад, один біля входу до кімнати, інший біля ліжка;
   • місце для щитка — приховане від очей, але що забезпечує швидкий доступ.

    Окремий момент — освітлення. Світло формує атмосферу і робить дизайн однокімнатної квартири завершеним. Правило хороших фахівців — мінімум три рівні освітленості :
   • Основний — це яскраве освітлення простору в цілому. Класика — центральна люстра, яку в маленьких однокімнатних квартирах краще замінити врізними розподіленими світильниками або багатофункціональними рейковими системами.
   • Функціональний або локальний — підсвічує певні робочі зони. Приклади — світло над стільницею в кухні, бра або торшери біля ліжка або крісел, лампи над дверцями шафи. Вони створюють комфортні умови і дозволяють не використати основне світло, якщо він заважає іншим домочадцям. У 1 кімнатній квартирі це принципово важливо.
   • Фоновий — це акценти і способи зонувати маленьке приміщення. Ними не варто як надмірно захоплюватися, так і нехтувати.

    Усі ідеї і побажання обов'язково відбиваються в дизайн-проекте. Так вони точно не вислизнуть з уваги при постановці завдання будівельникам.

  2. Слабкострумові системи

   Сюди входять зазвичай інтернет, кабельне телебачення, домофон, аудіо. Усі ці дроти краще відразу прокласти в стінах.

  3. Водопровід і каналізація

   Труби подання води можна протягнути у будь-яку точку. З каналізаційними складніше — необхідно дотримуватися ухилів і мінімізувати повороти. Це накладає обмеження на розставляння сантехніки, пральної і посудомийної машин.

  4. Опалювання

Радіатори — невід'ємна складова інтер'єру однокімнатної квартири в Україні. Напевно, це більше мінус. Але є і плюс — їх завжди можна вписати в дизайн або зробити практично непомітними. Як і підводи до них.

Дизайн однушки фото 2

Стиль для дизайну однокімнатної квартири

Зверніть увагу, більшість статей про ідеї для однокімнатної квартири розпочинаються з перерахування оптимальних стилів дизайну. Ми ж про них не говорили доки ні слова. Ситуація така, що стилістична складова на маленьких просторах виходить на другий план. Ну немає місця для цілеспрямованого відтворення якої-небудь ідеї. Безглуздо займати дефіцитне життєве середовище декором заради декору.

Спочатку — функціональність. Вона стає скелетом, на який вже органічно лягають завершальні штрихи у вигляді обробок, колірної палітри, акцентів. Тільки так можна забезпечити комфортну багатофункціональність.

З цієї точки зору найбільш прийнятними стилями в дизайні інтер'єру однокімнатної квартири будуть:

 • Мінімалізм. Це прямі лінії меблів і планування, біла гамма, мінімум деталей. Ніякого прикрашення. У чистому вигляді відчувається незатишним і не усім підходить. Але це відмінна база для інших концепцій.
 • Скандинавський. Грунтується на світлій, приглушеній палітрі, простих формах, натуральних матеріалах. Допускає дозовану присутність ретро. Знакова особливість — багато текстилю, який часто виглядає як хенд мейд, аксесуари з історією (фото, картини, світильники). Для дизайну квартири з 1 кімнатою це кращий вибір.
 • Неокласика. Від традиційної класики тут залишилися витіювате фрезерування фасадів, дозоване використання ліпнини, фризів, молдингов, текстиль трохи складнішої форми. У іншому це сучасний минималистичный стиль, який гармонійно впишеться в однушку невеликої площі.
 • Лофт. Упор робиться на необроблених або імітуючих невинну текстуру матеріалах — бетоні, цегляній кладці, металі, дереві. Комунікації часто залишають відкритими, але при цьому ретельно підходять до їх монтажу. Вигоди лофта очевидні — менше обробки, більше простору. Але за зовнішньою брутальністю ховається дуже багато роботи і великі бюджети. Вибираючи цей шлях, слід розсудливо оцінити свої сили, а ще краще удатися до послуг досвідченої команди.
 • Хай-Тек (Hi - Tech). Це в крайньому ступені технологічний мінімалізм. Головні герої — скло, метал, пластик, дорога і якісна техніка, футуристична геометрія. Багато світла, яке формує складну систему. Будинок космічний корабель — це про нього. У реалізації найдорожчий, тому в чистому вигляді зустрічається рідко. Для однокімнатної квартири і українського характеру більше підійде його спрощена і затишна варіація — Техно. Він допускає мінімальне вкраплення дерева. Основна гамма — сірий, білий, хакі, сталь.
 • Модерн. Ідея — природна обробка, спрощення класичних ліній, відмова від неюзабельного прикрашення. Пріоритет віддається натуральним матеріалам і текстилю.
 • Контемпорари. Це досить еклектичний стиль з тенденцією до простоти, функціональності, мінімалізму. У нім добре уживаються фабричні елементи меблів масового виробництва з авторськими розробками. Для дизайн-проекта маленької однокімнатної квартири — у самий раз.

Ці 7 варіантів — зовсім не остаточний вердикт. За бажанням замовника «ХАТА Design» створювала інтер'єри однокімнатних квартир в інших стилях, і виходило відмінно. Інше питання, що рішення вимагало високої кваліфікації не лише дизайнерської команди, але і будівельників. А ще індивідуального виготовлення майже кожного предмета обстановки, що зовсім не дешево.

Дизайн однушки фото 3

Деякі лайф хакі при створенні дизайну маленьких квартир

Удома хочеться відпочивати. Щоб розслабитися, нашій свідомості потрібний простір і мінімум кричущих деталей. Тому основне завдання в плануванні однокімнатної квартири — максимально розширити межі простору, що відчуваються. У цьому напрямі деякі прийоми працюють просто відмінно:

 • Для стін і підлоги вибирається фонова обробка в нейтральній гаммі. Добре працюють фарбування, декоративна штукатурка. Вони довговічніші, а в умовах обмежених габаритів навантаження на поверхні збільшується. Акцент доречний, але максимум на одній стіні. Ще краще передоручити це завдання декору — покривалам, шторам, картинам. Так ви зможете варіювати інтер'єр без глобальних переробок.
 • Не треба дробити. Працюємо з цілісними поверхнями. Дрібні деталі вносять відчуття хаосу. Якщо є якісь дрібниці, які представляють для вас цінність, хороший хід — згрупувати їх в єдину композицію.
 • Прибирайте зайві межі. Наприклад, в інтер'єрах однокімнатних квартир органічно виглядає годинник, від якого залишилися тільки стрілки і покажчики цифр.
 • Системи зберігання — вбудовані і в стелю. У такій варіації вони стають частиною стіни і як би «випадають» з поля зору, а значить — не захаращують простір.
 • Прямі вертикалі і горизонталі. Вони візуально розширюють стіни і підводять стелю.
 • Перегородки у вигляді «змійки». Ідея в тому, що стіна у вигляді ламаної лінії утворює ніші. У них можна вбудувати системи зберігання, при цьому не звужуючи і без того вузькі проходи. Наприклад — з одного боку буде гардероб в передпокої, а з іншою — повноцінна шафа в кімнаті.
 • Світлопрозорі легкі перегородки. Чим менше перешкод зустрічає наш погляд, тим більшим здається простір.
 • Дзеркала і глянсові поверхні. Відображення примушують наш мозок «добудувати» реальність. Але їх треба правильно розташувати.
 • Прості стелі. У ідеалі — білі матові. Якщо робиться дизайн однокімнатної квартири в старій забудові з низькими стелями, ми настійно рекомендуємо базові натяжні конструкції. Для високих новобудов можливі обережні відступи.

Прочитавши статтю цілком, може скластися враження, що дизайн-проект однокімнатної квартири — це дуже складно. На практиці так воно і є. Тому послуги фахівців в цій області стають популярними.

Чому все більше українців замовляють проект однокімнатної квартири у дизайнерів «ХАТА Design»?

Спочатку здається, що це зайва витрата грошей. Але у результаті:

 • Ви бачите зразковий результат ще до початку робіт і зможете оцінити, наскільки він вам підходить.
 • На руках буде кошторис матеріалів і робіт — порядок витрат не виявиться сюрпризом.
 • Коли усі рішення прийняті і є чітке керівництво до дії, роботи виконуються набагато швидше.
 • При необхідності ми проведемо шеф-нагляд або візьмемо управління будівництвом у свої руки.

Наші клієнти живуть в різних точках України і за кордоном. Відстань — не перешкода. Первинна безкоштовна консультація допоможе зрозуміти, наскільки наші підходи відповідають вашому світогляду. Звертайтеся — із задоволенням з вами познайомимося!

Як отримати дизайн інтер'єру?

Існує 8 простих кроків від заявки до проекту!
Заявка із сайту
Зателефонуємо та безкоштовно проконсультуємо
Обмір приміщення та укладання договору
Створення найкращого варіанту планування
Підбір матеріалів
3D візуалізація інтер'єру
Проектна документація
Здача проекту