Дизайн кімнати для підлітка: як, програвши битву, виграти війну
Інтер'єр — не абстрактне поняття. Він завжди робиться під щось і для когось. В цьому випадку клієнтом стає підліток, тобто особа умовних 12-18 років. Саме так. Якщо сприймати тинейджера як дитину, домовитися з ним в принципі не вийде. У нашої юної особи є психологічні особливості і потреби :
- Необхідність в самовираженні. Вчорашні милі, поступливі хлопчики і дівчатка прагнуть заявити про себе всьому світу. Дизайн кімнати підлітка — перша мета для приборкання реальності.
- Бажання відокремити своє «Я» від батьків, стати більше автономним. Звідси — підлітковий нігілізм, нарочитий опір правилам, що склалися. Нав'язати які-небудь ідеї буде складно. А якщо діяти авторитарно, то підліткова кімната замість умиротворяючої гавані стане постійним джерелом психічної дестабілізації. Краще поступитися на старті.
- Зміна настрою і смаків, за якою складно устежити. Цілком стандартна ситуація, коли в 12 років уся кімната дівчинки-підлітка пістрявить веселковими однорогами, в 14 на стінах з'являються постери BTS або іншого модного бэнда, а в 16 вона раптом перетворюється на рок-диву, що освоює гру на гітарі, або захоплюється середньовічною філософією.
«ХАТА Design» у своїх проектах створює інтер'єри кімнати підлітка, які без зусиль переживуть і не такі метаморфози. Як нам це вдається? Ми розглядаємо кінцевий дизайн як відкриту систему — він виконує роль універсального полотна. Із задоволенням ділимося декількома своїми секретами.
1. У дизайні кімнати підлітка краще всього працюють сучасні стилі
Вони будуються на мінімалізмі — мінімум прикрашення, максимум функціональності. Оптимальний вибір:
- скандинавия;
- контемпорари;
- лофт — особливо актуальний в дизайні кімнати хлопчика-підлітка;
- прованс — така спальня дівчаток-підлітків приводить в щонайповніший захват.
Поєднання природних текстур і базових ліній залишиться актуальним надовго. Ось з чистим мінімалізмом слід бути обережніше — він не терпить неохайності. А чи часто в кімнаті підлітка буває порядок? Питання, якщо що, риторичне).
2. Необхідно продумати основні функціональні зони
Кімната підлітка — це спальня, кабінет, майстерня і вбиральня в одному приміщенні. Тому обов'язково знадобляться:
- Зручне ліжко з хорошим матрацом. Це вже повинно бути спальне місце дорослого розміру. Якщо дозволяє площу — двоспального або близького до нього формату.
- Великий робочий стіл. Школяру старших класів або студентові доводиться вчитися, використовуючи комп'ютер або ноутбук, велику кількість літератури. А ще кудись необхідно розмістити принтер і іншу оргтехніку.
- Системи зберігання. Шафи для одягу, полиці для книг і різної мелочевки краще робити в стелю і максимально закривати глухими фасадами. Так ви на етапі проектування дизайну мінімізуєте кількість безладу в кімнаті підлітка.
- Дзеркало. Цей атрибут часто рекомендують до кімнати підлітка-дівчини. Але сучасні хлопці теж стежать за своєю зовнішністю.
- Умови для зайняття хобі. У більшості випадків йдеться не про окремий стіл. Наприклад, якщо дитина серйозно захоплюється музикою, ще на етапі ремонту потурбуйтеся про звукоізоляцію — побережіть нерви сусідів і свої власні. Юним радіоаматорам знадобиться додатковий пул розеток під прилади і паяльник. У будинку росте кутюрье — виділіть куточок під швацьку машинку і відкидний стіл крою. Скільки хобі, стільки і потреб.
Якщо залишається місце, облаштуйте спортивний куточок, придумайте разом зі своєю дитиною, що підросла, зону для релакса. Чудово підійде підвісне крісло, підвіконня-софа. Крісло-груша перетворить на таку зону будь-який вільний майданчик.
Чим цікавіше тинейджерові знаходитися удома, тим частіше ви його там бачитимете.
3. Ідеальна базова палітра для дизайну підліткової кімнати — нейтральні кольори
Ми рекомендуємо і найчастіше використовуємо сіро-білу гамму у поєднанні з бежевим, світлим натуральним деревом і пастельними відтінками акцентного кольору. Що стосується обробки:
- Для стін хороша декоративна штукатурка. Вона стильна і максимально довговічна. Але так, дорого. Хороші шпалери також непогано, тільки обережніше з малюнками.
- Пол — паркет або ламінат натуральних відтінків. Важливо підібрати нейтральне поєднання з основною колірною палітрою інтер'єру підлітка.
- Стеля — білий матовий. Не слід перевантажувати дизайн складними конструкціями, глянцем (який рівно в два рази масштабує безлад), активним кольором.
Матеріали — безпечні і якісні.
4. Матові білі меблі — відмінний вибір і для кімнати підлітка юнака, і для дівчини
До білої також відносяться меблі зі світлих або білених сортів деревини. Її перевага:
- вписується у будь-який дизайн і вибрану колірну гамму;
- легко прибирати;
- не видно пилу.
Ваш тинейджер через рік-два стане дорослим. У «дитячою» меблів необхідності немає і вже не буде. Тому вибирайте «дорослі» рішення, але обов'язково радьтеся з майбутніми власниками. Їх ідеї зазвичай дуже цікаві.
Невелика практична порада: лінії і поверхні без різких переходів набагато простіше підтримувати в чистоті.
5. Освітлення і електрика — з урахуванням потреб майбутньої мешканки або мешканця
Розеток багато не буває. У колекції підлітків маса гаджетів — смартфони, мобільні колонки, ноутбуки, power- банки. До них приходять друзі, яким теж іноді щось треба зарядити. Дуже зручно, коли для кожного приладу є окреме гніздо, а також штук п'ять вільних розеток.
У своїх проектах дизайну підліткової кімнати «ХАТА Design» передбачає розводку слабкострумових мереж — інтернету, кабельного телебачення. Це зручно, надійно і немає зайвих дротів.
Трохи про освітлення. У підлітковій кімнаті обов'язкові два рівні, а краще продумати більше:
- основне світло;
- бра і торшери для читання, навчання;
- фонове вечірнє підсвічування на основі гірлянд, RGB світлодіодних стрічок.
Освітлення &mdash, що підлаштовується під настрій; один із способів набути рівноваги.
6. Доручіть завершальний декор самому підліткові
Як би ви і ми не старалися, кімната підлітка дуже швидко наповниться його особистими речами і інтересами. Постери, фотографії, іноді навіть графити — абсолютна норма. Часто декором стає те, що, на думку дорослих, давно повинно відправитися на звалище. Наш досвід показує — краще відразу передати це завдання головному героєві. Підліток сам може вибрати:
- штори;
- покривала;
- килимки;
- декоративні дрібнички;
- постільна білизна.
У нього не залишиться сил і бажання сперечатися. Є навіть шанс, що він попросить ради або допомоги.
І знаєте, будь-яке його рішення виглядатиме круто. На попередніх етапах ми створили для цього ідеальне середовище.
Дизайнерське бюро «ХАТА Design» знайде ключик до будь-кого колючці і створить стильну кімнату вашому підліткові
Ми прислухаємося до кожного побажання. Адже сама божевільна ідея стає вдалим рішенням, якщо її правильно реалізувати.
Приходьте разом з вашими скарбами — проектуватимемо інтер'єр підліткової кімнати разом!