Дизайн ванної кімнати: 5 незастаріваючих правил і тренди 2020
Санвузол «з'їдає» від половини до чверті бюджету на ремонт середньостатистичної квартири. Це дійсно багато, тому рекомендуємо підійти до питання дизайну ванної кімнати дуже ретельно. У цій статті ми зібрали найбільш загальні і універсальні рекомендації.
Спочатку розберемося, в чому причина дорожнечі. Тут працює сукупність декількох чинників :
- Потрібно багато капітальних робіт – розводка труб і електрики, штукатурка, гідроізоляція, укладання плитки і так далі.
- Не вийде робити ремонт поетапно. Чому – розберемося в розділі, присвяченому дизайн-проекту ванної кімнати.
- Вартість якісної сантехніки, устаткування і матеріалів пристойна. А якщо встановлювати неякісне, надалі вийде ще дорожче – гіркий досвід клієнтів, які намагалися самостійно зробити бюджетний ремонт, а через п'ять років все одно зверталися в «ХАТА Design».
- Базова комплектація потрібна уся і відразу.
- Меблі для ванної кімнати – технологічно складніший продукт. Вона має бути повністю гідроізольованою, а фурнітура – адаптованої до вологості і перепадам температури. Тому ціна на неї відповідна.
Якщо це ще і маленька ванна кімната, дизайн перетворюється на складний квест по знаходженню місця для усіх нужностей.
Правило №1. Обов'язково зробіть дизайн-проект інтер'єру ванної кімнати
І це зовсім не приблизне розставляння гіпотетичних меблів і саноборудования. Тим більше не годиться сигнал: «Все стоятиме, як і раніше.» Просто тому, що як раніше не вийде.
Правила із цього приводу залишаються стабільними і не залежать від модних віянь. Це має бути повноцінний проект дизайну ванни з дотриманням масштабу, який включає :
- Точний обмір приміщення до початку чорнових робіт – з урахуванням товщини наявної штукатурки або обробних матеріалів, які треба зняти.
- Варіанти перепланування. Навіть якщо ви не хочете поєднувати туалет і ванну, часто необхідно перенести двері, щоб вмістити пральну машину. Це вже перепланування.
- Способи обробки стін і підлоги – товщину штукатурки, стягування, ретельної гідроізоляції, плиткового клею, плитки або іншого фінішного покриття. Це дозволить отримати чистові розміри приміщення, необхідні для розробки дизайну інтер'єру ванної кімнати.
- План розташування сантехнічного устаткування і меблів. Вже зараз необхідно точно визначитися в рішеннях і вибрати конкретні моделі ванни, раковини, унітазу або інсталяції, змішувачів, полотенцесушителя і іншого устаткування. Все тому, що підводи комунікацій закладаються на етапі чорнових робіт. Що-небудь переробляти потім буде дуже дороге, це неминуче погіршить зовнішній вигляд. А різні моделі сантехніки відрізняються розмірами і конструкцією.
- Розводка сантехніки – її виконує досвідчений інженер. Якщо з трубами подання води проблем немає, вони працюють під тиском, то водовідведення проектувати слід ретельно. Злив води в каналізацію відбувається самопливно. Труби повинні розташовуватися під певним ухилом. Також регламентується допустимий кут повороту і діаметр трубопроводу.
- Розводка електрики. Це не лише світло, але і декілька розеток – для фену, електробритви, стайлинговых приладів, стиралки, електричного полотенцесушителя. Дуже потрібна річ – тепла підлога і примусова вентиляція. Оскільки ванна кімната відноситься до вологих приміщень, необхідно вибирати відповідні комплектуючі – короби, дроти, розетки із захистом не гірше IP65. Слід пам'ятати про заземлення.
- Спосіб обробки стелі. Зверніть увагу, що пара піднімається вгору, тому перевага віддається вологостійким матеріалам, що не підтримують розмноження плісняви. На практиці краще сучасне рішення – натяжні стелі. Їх додаткова привабливість – здатність затримати великий об'єм води і врятувати інтер'єр, якщо вас затопили сусіди.
Маючи усі ці рішення, дизайнер інтер'єру ванної кімнати зможе скласти перелік необхідних матеріалів і робіт, прорахувати досить точний кошторис.
Замовивши професійні послуги в «ХАТА Design», ви отримаєте візуалізацію дизайну інтер'єру ванни, зможете наочно оцінити, наскільки зручним вийшло планування і красивим на ваш погляд зовнішній вигляд.
Правило №2. Маленька ванна кімната набагато більше потребує професійного дизайну
Середньостатистична площа ванни у будинках старої забудови складає менше 4 квадратних метрів. Навіть тотальне перепланування не завжди дозволяє її кардинально збільшити. Квартири в новобудовах радують трохи більше, але все одно цей дуже обмежений простір. А розташувати необхідно шалено багато – устаткування, техніку, банне приладдя, косметику, побутову хімію, рушники і багато чого ще.
Знання і досвід дизайнерів «ХАТА Design» допоможуть підготувати грамотний проект маленької ванної кімнати. При цьому він враховуватиме ваші індивідуальні потреби і залишатиметься зручним в процесі експлуатації.
Професійний підхід позбавить вас від типових помилок:
- Неможливість занести повноцінну пральну машину. Це трапляється в ситуаціях, коли дверний просвіт виявляється менше 60 см або підступи до ванної кімнати мають непродумані повороти з вузькими коридорами.
- Установка маленької, але типу ванни, замість нормальної душової кабіни. В результаті ви не зможете в такій місткості повноцінно розслабитися і все одно перейдете на душ. Тільки незручний, нефункціональний і з купою бризок.
- Прорахунки з розмірами душових кабін. Варіантів багато, але підходять далеко не усі. І так, іноді легше побудувати стіни і замовити тільки ширму. Але знову ж таки це вимагає дизайн проекту маленької ванної кімнати.
- Недостатня кількість систем зберігання. Досвідчена рука дизайнера допоможе пристосувати кожен бездіяльний куточок корисної площі. В результаті вдасться акуратно розмістити значно більше приладдя.
- Швидкий знос меблів. Причина – низька первинна якість. Фахівці «ХАТА Design» багато років працюють на ринку України і зарубіжжя. Ми досвідченим шляхом відібрали дійсно надійних виробників і із задоволенням ділимося своїми знижками.
- Вибір невдалих декоративних рішень. У дизайні маленької ванної кімнати важливо обережно вибирати фактури, кольори, розміри плиток. Занадто кричущі акценти здатні перетворити санвузол на гнітючу комору.
- Недостатня освітленість. Навіть у ванній кімнаті треба передбачити основне світло, світильники біля дзеркала і, можливо, декоративне підсвічування.
Крутий і зручний дизайн можливий навіть в маленькій ванні. У портфоліо «ХАТА Design» на нашому сайті ви знайдете тих, що багато доводять це проектів.
Правило №3. На ремонт ванни знадобиться уся сума в короткий час ndash; потурбуйтеся про гроші заздалегідь
Дотримуватися проектних термінів вийде тільки у тому випадку, якщо проводитиметься своєчасна закупівля матеріалів і устаткування. З іншого боку, не встановити раковину, наприклад, і пожити без неї відгукнеться тим, що потім потрібній моделі не виявиться в наявності. У нас була ситуація, коли ми ловили останній екземпляр по усій Україні, тому що ремонт затягнувся на півроку, а купити устаткування заздалегідь у клієнта не виходило. Якщо йдеться про інсталяцію, то каркас закладається і зовсім на етапі чорнових робіт.
Маючи готовий дизайн проект ванною, ви прекрасно представлятимете порядок витрат і зможете прогнозувати свій бюджет.
Правило №4. Декілька рекомендацій по вибору обробних матеріалів для ванної кімнати
Ванна – це багато води, пари, перепади температури, прибирання агресивною хімією. Обробка повинна витримати це усе без щонайменшого збитку. Практика показує, що кращими рішеннями будуть:
- Штукатурні суміші на основі цементу – вони не бояться води в процесі експлуатації.
- Керамічна плитка, керамогранит, натуральний камінь для облицювання.
- Пластик, вологостійкі сорти деревини і якісне фарбування акриловими барвниками для меблів.
- Призначені для ванни стійкі до вологи світильники.
- Двері з вологозахистом. Для нормальної вентиляції потрібні проміжки між низом полотна і порогом – тільки так ви зможете запобігти вогкості і плісняві.
Не намагайтеся економити на матеріалах. Зроблений один раз хороший ремонт збереже купу нервів і грошей в майбутньому.
Правило №5. Довірте реалізацію дизайну ванною професіоналам
Кожен будівельний етап в ремонті ванни тісно пов'язаний з подальшими роботами. Обійти або нівелювати погрішності не вийде – дуже мало простору для маневрів. Тому уважно вибирайте фірму, якій збираєтеся доручити роботи.
У Харкові ми із задоволенням утілимо в реальність проект будь-якої складності «під ключ». Якщо дизайн ванної кімнати розроблявся «ХАТА Design», ви отримуєте авторський і технічний нагляд в подарунок.
Модні тенденції в дизайні інтер'єру ванни в 2020 році
Мода в архітектурі не так швидко, але все таки міняється. У 2020 році з'явилися нові і отримали розвиток декілька напрямів, що зародилися трохи раніше. Найцікавіші на нашу думку наступні:
- Використання в облицюванні натурального каменю в теплій гаммі – онікс, травертин.
- Безшовне облицювання великими панелями – створює відчуття монолітної стіни.
- Ванни, що окремо стоять, з наливного мармуру – дуже вишукане рішення, але доречно в приміщеннях великої площі.
- Фігурна плитка – акцент йде на форму. Це більше не нудні прямокутники, а стільники, черепашки.
- Часткове облицювання плиткою в комбінації з декоративною штукатуркою і фарбуванням.
Ми мріємо, щоб кожна людина жила в комфортному середовищі. А головне – уміємо її створювати. «ХАТА Design» вже думає над дизайном вашої ванни.