Телефонуйте по будням з 915 до 2000

+38 067 415 86 89

Дизайн хрущовки: чи є сенс інвестувати у ремонт такого житла?

Проект перепланування та дизайну інтер'єру хрущовки — не настільки часто завдання. Але все ж таки запит на цю послугу є.

До класу хрущовок належить типове малогабаритне житло, яке масово зводилося у 50хх-70хх роках. Зазвичай це панельні чи цегляні п'ятиповерхівки. Розробники проектів мали практично єдину мету — будувати багато дешевих окремих квартир у стислий термін. Як наслідок, їх основними характеристиками є:

 • маленькі габарити всього, особливо кухні та санвузла;
 • часто (але не завжди) — низькі стелі до 2,4 м;
 • вузькі сходові марші та майданчики, звичайно, без ліфта;
 • прохідні кімнати;
 • довгі та вузькі, вкрай непрактичні коридори;
 • відсутність техповерху, тобто стеля верхніх поверхів одночасно є дахом;
 • маленькі балкони, які через зношеність будинків знаходяться в аварійному стані;
 • застарілі інженерні мережі.

Прочитавши цей список, може скластися враження, що дизайн інтер'єру хрущовки — зайві витрати, підійде звичайний ремонт. Але це житло має явні переваги.

Перше — розташування таких будинків. Наприклад, у Харкові хрущовки ховаються, у тому числі, в затишних вуличках уздовж Пушкінської, в районі вулиці 23 серпня, станції метро «Наукова». Найцентр. І відразу друга перевага — мінімальна ціна квартир у цих будинках. Так що замовити дизайн хрущовки — однозначно гарна ідея.

Який потенціал у дизайну інтер'єру хрущовки?

Ремонт хрущовки, особливо однокімнатної — дуже «творча» Завдання. Таке житло складно зробити зручним. Але можливо! У студії «ХАТА Design» було кілька подібних проектів. Власникам дуже сподобався результат.

Отже, які висновки ми зробили і які рекомендації можемо дати:

 • Просто ремонт хрущовки, без ґрунтовного перепланування — не покращить якість нерухомості.
 • Дизайн-проект хрущовки обов'язково торкнеться інженерних комунікацій — водопровід, каналізацію, електрику, вентиляцію. Це дорого та складно, але життєво необхідно.
 • Підлога та частина стін доведеться перебудовувати.
 • Якщо ви розглядаєте варіант покупки хрущовки, рекомендуємо вибирати квартири з великою кількістю кімнат. Наприклад, хочете одну — беріть двокімнатну. В цьому випадку набагато простіше розширити крихітну кухню в студію та збільшити санвузол до адекватних розмірів, вмістити необхідну побутову техніку.
 • Часто балкон розглядається як можливість розширити життєвий простір. У хрущовках знадобиться його обстеження та, швидше за все, посилення.

Щодо стилю, колірної гами та інших атрибутів, з якими зазвичай асоціюють дизайн інтер'єру хрущовки — це вторинні моменти. Хіба що через низькі стелі та малу площу сучасні інтерпретації мінімалізму та Скандинавії будуть доречнішими.

Гарний дизайн хрущовки підвищує ліквідність житла на ринку оренди і, якщо ви захочете його продати.

Якщо вам потрібен продуманий дизайн хрущовки, що включає перепланування та проекти всіх систем, «ХАТА Design» із задоволенням пропонує свої послуги. Ми працюємо з об'єктами будь-якого масштабу, призначення та цінового діапазону.

Як отримати дизайн інтер'єру?

Існує 8 простих кроків від заявки до проекту!
Заявка із сайту
Зателефонуємо та безкоштовно проконсультуємо
Обмір приміщення та укладання договору
Створення найкращого варіанту планування
Підбір матеріалів
3D візуалізація інтер'єру
Проектна документація
Здача проекту