Телефонуйте по будням з 915 до 2000

+38 067 415 86 89

Дизайн-проект: що це таке і чому без нього обійтися вже складно?

Питання «Навіщо потрібний дизайн-проект квартири або будинку?» найчастіше задають люди старого загартування.

Дуже давно будинки будувалися по десятку типових проектів в усіх куточках країни. Квартири здавалися з чистовою обробкою (її якість опустимо), а також мінімально необхідним набором устаткування. Під них підганялися усі інші стандарти — меблів, світильників, текстилю. Тоді і можливості перепланування були сильно обмежені — переважно стіни були такими, що несуть, їх знос-переміщення заборонялося діючими будівельно-експлуатаційними правилами або не мало сенсу.

Тому навіть і не замислювалися, що таке дизайн-проект інтер'єру. Хоча і тоді він існував — у вигляді типового рішення для такої ж типової квартири на базі стандартних комплектуючих. Навіть меблі продавалися наборами — вітальня, спальня, кухня.

Сучасна реальність кардинально інша. Жорстких стандартів більше немає:

 • Нові багатоквартирні житлові комплекси і приватні будинки зводяться по індивідуальних проектах. У них внутрішні перегородки якщо і є, то це швидше чернетка. Частіше об'єкт здається під вільне планування окремих квартир.
 • Меблі виготовляються на замовлення, під розміри приміщення. Готові гарнітури — це у більшості випадків модульна конструкція з комплектом різних набірних елементів.
 • Обробні матеріали для стін, стелі, підлоги лякають своєю різноманітністю. Тут не лише колір і малюнок. Вони є абсолютно різними класами виробів як за технічними характеристиками, так і за якістю.
 • Раптом виявилось, що звична стара забудова може стати набагато комфортнішою, якщо над нею попрацює тямущий дизайнер інтер'єру.

Дизайн проект — це ідея того, як повинна зрештою виглядати ваша квартира (чи будинок), але перероблена в чітку покрокову інструкцію, яку здатний зрозуміти будь-який хоч трохи кваліфікований будівельник. У нім вже закладені будівельні технології, матеріали, інженерні системи і багато що інше. Навіть вказується, де це усе можна купити і за якою ціною. Берете і робите, не відволікаючись на «другорядний шум». А ще економите на переробках і бережете свої нерви.

Дизайн-проект кухні від студії Хата Дизайн

Саме такі дизайн-проекты ми створюємо у бюро «ХАТА Design».

Як створюється дизайн-проект?

Співпраця з кожним клієнтом складається з ряду обов'язкових пунктів

1. Постановка завдання на розробку дизайн-проекта інтер'єру

Правильний дизайн-проект — це повноцінне конструкторське рішення. На відміну від абстрактного набору красивих картинок, він враховує інтереси і особливості побуту конкретної сім'ї. Наприклад, якщо комусь з домочадців необхідно пересуватися по будинку в колясці, в нім не повинно бути яких-небудь поріжків, подіумів, сходинок, вузьких дверних отворів. Хтось з мешканців квартири займається музикою — потурбуйтеся про грунтовну звукоізоляцію для власного спокою і мирних стосунків з сусідами.

Ми в «ХАТА Design» розробили детальний чек-лист (клієнтську анкету). Відповідаючи на питання, ви замислюєтеся про такі речі, на яких раніше не фокусували увагу. Здавалося б, дрібниці. Але це те, що входить в дизайн-проект і робить його індивідуально комфортним.

Під час первинної ознайомлювальної зустрічі (вона безкоштовна) наші фахівці вислуховують ваші побажання, пропонують різні стилістичні концепції. Разом з вами вибирається центральна ідея майбутнього дизайну.

Усе це і є технічним завданням або ТЗ на розробку дизайн-проекта, на підставі якого укладається договір.

Дизайн-проект розетки Хата Дизайн

2. Підготовка технічної бази для роботи

Після укладення договору на об'єкт виїжджає професійний той, що заміряє. Він складає детальний план приміщень з точними вимірами всього на світі. Для складної криволінійної архітектури використовуються спеціальні лазерні будівники 3d-модели.

На підставі вимірів будується обмірний план і експлікація приміщень. Від нього відштовхуватимуться усі фахівці, задіяні в створенні дизайн-проекта квартири чи удома.

Також знадобиться проект об'єкту від забудовника з вказівкою елементів, що несуть, конструкції і схованих комунікацій загального користування.

3. Розробка планувального рішення

Вже на цьому етапі дизайнер продумує побут кожного члена сім'ї. Вибираються 2-3 вдалі варіанти і демонструються замовникові. Це перший ключовий момент, що вимагає узгодження з вами.

План монтажу перегородок - Хата Дизайн

4. Візуалізація дизайн-проекта квартири або будинку

Спершу розберемося, що таке візуалізація в дизайні?

На основі планувального рішення дизайнер розробляє стилістичну складову, власне те, як у результаті повинен виглядати об'єкт. Це колірна гамма, фінішна обробка, меблі, світильники, текстиль в усіх подробицях. Щоб і ви отримали вичерпне розуміння зовнішнього вигляду інтер'єру, свої ідеї фахівець трансформує в:

 • плани розставляння меблів;
 • ескізи;
 • колажі;
 • комп'ютерну 3d-визуализацию.

Фото дизайну вітальні - Проект "Квартира клубного типу"

Завдяки сучасним комп'ютерним технологіям проектування можна разом з клієнтом «погратися» текстурами, фактурами, палітрою.

Всі разом такі матеріали називаються візуалізацією. Як правило, для затвердження також пропонується пара варіантів. Це друга реперна точка.

5. Підготовка технічної робочої документації

Коли рішення прийняте, команда приступає до розробки безпосередньої проектної документації. Для кожної системи притягуються відповідні інженери вузької спеціалізації :

 • будівельники-технологи;
 • електрики;
 • сантехніки;
 • теплотехніки;
 • вентиляционщики;
 • інженери слабкострумових мереж і так далі.

На виході ви отримуєте комплект креслень, а також кошторис матеріалів, робіт. З цим пакетом документів можна приступати до ремонту. Підрядники без зусиль розберуться, що і як робити

План сантехніки Хата Дизайн

Що входить у вартість дизайн-проекта?

Розраховуючи базову вартість робіт, «ХАТА Design» враховує площу об'єкту і об'єм послуг, що надаються. Доступні три тарифні плани, які включають різний комплект технічної документації :

 • Ескізний;
 • Стандарт;
 • Авторський нагляд.

Що входить в дизайн-проект кожного типу, детально описане у відповідному розділі.

Ціна вказується за квадратний метр площі квартири або удома і надалі не міняється. Проте загальна вартість дизайн-проекта може збільшитися — наприклад, якщо ви захочете приєднати додаткові приміщення або стануться кардинальні зміни на стадії будівництва.

Оплата зазвичай вноситься в три етапи:

 • 30%-передоплата після підписання договору;
 • 40%-після затвердження 3d-визуализации;
 • 30%-після остаточної здачі дизайн-проекта.

Терміни виконання будуть індивідуальними. З нашої практики: на середньостатистичну трикімнатну квартиру необхідно близько трьох місяців.

Дуже багато клієнтів нашої студії — люди, що вже керували ремонтом власної квартири або безпосередньо в нім що брали участь. Чому, маючи такий цінний досвід, вони вирішили звернутися за дизайнерськими послугами? Тому що бажають отримати відмінний результат, але також розуміють цінність власного часу і грошей. Дизайн-проект — це не так дорого, як втрати із-за помилок.

Як отримати дизайн інтер'єру?

Існує 8 простих кроків від заявки до проекту!
Заявка із сайту
Зателефонуємо та безкоштовно проконсультуємо
Обмір приміщення та укладання договору
Створення найкращого варіанту планування
Підбір матеріалів
3D візуалізація інтер'єру
Проектна документація
Здача проекту