Телефонуйте по будням з 915 до 2000

+38 067 415 86 89

Дизайн квартири вільного планування: які будуть обмеження?

Перш ніж обговорювати розробку дизайну квартири вільного планування, потрібно розібратися в термінах.

Так що ж таке – «вільне планування»? Подібний формат будівництва житлової нерухомості став можливим після масового впровадження монолітно-каркасної технології. Тут основними несучими елементами є бетонні колони та міжповерхові перекриття. Стіни ж несуть огороджувальну функцію. Їх можна розташовувати у будь-якій конфігурації.

Завдяки подібному підходу квартири вільного планування стали популярними серед клієнтів, які цінують індивідуальний дизайн. Але є й особливості:

  • Як правило, це просторі приміщення. За планом однокімнатні апартаменти займають щонайменше 50 кв.м.
  • Квартири здаються у чорновому стані. З одного боку – не потрібно проводити демонтаж. З іншого – немає ні стін, ні натяку на мінімальне оздоблення. Ремонт робити доведеться в будь-якому випадку, а коштуватиме він дорожче.
  • Якщо ви не дизайнер інтер'єрів, зробити комфортний для майбутнього життя ремонт без допомоги спеціаліста не вдасться.

Але якщо ви готові витратити трохи більше на доведення приміщень до житлового стану і почекати довше – це дуже добрий варіант.

Правила дизайну інтер'єру у квартирі з вільним плануванням

Придбавши таку нерухомість, слід розуміти – свобода буде дуже умовною. У правилах перепланування є кілька чітко окреслених моментів:

  • Так звані «мокрі» зони що неспроможні розташовуватися над житловими приміщеннями. Що це означає на практиці? При дизайні навіть однокімнатної квартири вільного планування кухня та ванна розташовуватимуться там, де це передбачив забудовник. Якщо ви захочете їх перенести в інше місце, не призначене для цього, проект потрібно буде узгоджувати окремо.
  • Не можна збільшувати площу технічних приміщень, таких як санвузол, кухня, за рахунок житлових кімнат. Ви скажете: Адже йдеться про дизайн інтер'єру квартири з вільним плануванням. Які кімнати? Насправді стіни можуть бути відсутніми насправді, але вказуватися на поверховому плані в проектній документації будинку. Цей момент слід уточнити заздалегідь.
  • Категорично забороняється порушувати цілісність несучих колон.
  • Слід розуміти, що після зведення стін реальна площа квартири зменшиться. На площі 90 квадратів в середньому втрачається 5-6 м.кв.

Тому проект дизайну квартири вільного планування – це складне завдання щодо організації простору. Щоб максимально ефективно використати площу, заощадити бюджет та час на ремонт, а в результаті отримати будинок своєї мрії, рекомендуємо одразу звернутися до професіоналів. У бюро «Дом Design» готові запропонувати чудові умови співпраці кожному клієнту.

Як отримати дизайн інтер'єру?

Існує 8 простих кроків від заявки до проекту!
Заявка із сайту
Зателефонуємо та безкоштовно проконсультуємо
Обмір приміщення та укладання договору
Створення найкращого варіанту планування
Підбір матеріалів
3D візуалізація інтер'єру
Проектна документація
Здача проекту